Pradžia Naujienlaiškis "Kaip gyvename - vasara"
Naujienlaiškis "Kaip gyvename - vasara" PDF Print E-mail
Friday, 06 July 2012 11:47

Gerb. kaimynai, po paskutinio mūsų susitikimo per ataskaitinį susirinkinmą praėjo bemaž pusmetis, todėl turime susikaupusių naujienų, kurias norime Jums pranešti. Taigi:

Keičiasi Daugiabučių namų savininkų įstatymas!  Šis įstatymas yra vienas iš pagrindinių įstatymų reglamentuojančių bendrijos veiklą. Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalioja naujas „Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymas“. Plačiau su juo susipažinti galite čia: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=420294&p_query=&p_tr2=2

Pagal šį įstatymą ir atsižvelgdami į įstatymo pasikeitimus, per metus, iki 2013.07.01 privalome pakeisti ir pasitvirtinti naujus mūsų  bendrijos įstatus.

Avarijos. Smalkės. Pavasarį vėl atsitiko nelaimingas atsitikimas, kai vieno buto gyventojai apsinuodijo smalkėmis. Tai jau antras atvejis mūsų namuose, kai dėl netvarkingo šildymo katilo iškyla reali grėsmė žmonių gyvybei.  Laimei, kaimynų ir pačių gyventojų dėka, nelaimės pavyko išvegti. Bet raginame gyventojus tinkamai naudotis dujų šildymo katilais, reguliariai atlikite katilų techninę profilaktiką bei priežiūrą. Katilų vartotojų instrukcijas galite parsisiųsti iš bendrijos interneto svetainės dokumentų skilties.

Avarijos. Vandentiekis. Per paskutinius porą metų jau atsitiko keli atvejai, kai dėl butuose sugedusios vandentiekio įrangos (unitazo, skalbyklės, vandens filtro, kriauklės žarnelės) ar vamzdynų užpilami žemiau esantys butai. Didesnių nuostolių kol kas pavyksta išvengti, nes galime operatyviai susisiekti su to buto savininkais ir iškviesti juos sugrįžti į namus. Deja, bet ne visų gyventojų telefonų numerius mes turime. Tokie atvejai, kai įvykus avarijai nėra galimybių papulti į butą yra numatyti ir naujame bendrijų įstatyme:

3) laikinai išvykdami, išnuomoję arba kitaip patikėję kitam asmeniui naudoti savo butą ar kitas patalpas (pastatą), pranešti bendrijos (valdybos) pirmininkui, kaip bus užtikrinta galimybė prireikus patekti į savininkui priklausantį butą ar kitas patalpas (pastatą);

4) savo įgaliotiniui pranešti telefono numerį, kuriuo būtų galima iškviesti buto ar kitų patalpų (pastato) savininką ar kitą jo įgaliotą asmenį kilus gaisrui ar inžinerinių tinklų avarijai, prireikus patekti į savininkui priklausantį butą ar kitas patalpas (pastatą);

6) be kitų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų sutikimo imtis būtinų priemonių, kad būtų išvengta žalos ar pašalinta grėsmė bendrojo naudojimo objektams, ir kreipdamiesi į bendriją raštu reikalauti iš kitų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų atlyginti jų patirtas išlaidas proporcingai jų daliai bendrojoje dalinėje nuosavybėje;

Taigi, raginame kaimynus bendrauti ir bendradarbiauti, nes paliktas valdybai ar kaimynui kontaktinis telefonas gali apsaugoti nuo padarytos žalos gyventojams atlyginimo išlaidų.

Komunalinių mokesčių mokėjimas.  Jau galima susimokėti už bendrijos komunalinius mokesčius pasinaudojant  www.vienasaskaita.lt svetainės paslaugomis.

Taip pat nepamirštame, kad mokėdami bankiniu pavedimu į bendrijos sąskaitą už bendrijos suteiktas paslaugas, mokėjimo paskirtyje nurodome namo ir buto numerį, pvz. „Kom. pasl. 306A-69, sąsk. UKM 120044“. Tokia informacija palengvina buhalterių darbą, ypač tais atvejais, kai mokėtojas už paslaugas nėra tikrasis buto savininkas.

Užimtų bendrųjų patalpų klausimas baigiamas spręsti. Visuose bendrijos teisminiuose ieškiniuose teismo nutartys priimtos bendrijos naudai, kaip ir bylinėjimosi išlaidos priteistos bendrijos naudai. Visi garažų savininkai, pasididinę privačius garažus bendro naudojimo patalpų sąskaita atstatė garažų padėtį sulig „Registrų centro“ duomenimis ir atlaisvino bendro naudojimo patalpas, išskyrus 306A-G2 garažo atvejį. Šio garažo savininkai teismo nutartį apskundė apeliacine tvarka. Iš esmės, neatsižvelgiant į vieną šį, tempiantį laiką, atvejį, galima teigti, kad užimtų bendro naudojimo patalpų klausimas yra išspręstas.

Pastatų nuogrindos. Jau pastebėjote, kad vykdomi pastatų nuogrindų remonto darbai. Darbų kaina pagal sutartį – 21600Lt. Kreipėmės gal į 10 įmonių, gavome penkis pasiūlymus, iš jų išrinkome optimaliausią. Papildomai sutvarkysime kai kurias išsiklaipiusias šaligatvių vietas. Dabar renkamos 5cnt/m2 tikslinės rinkliavos neužteks pilnai atsiskaityti už darbus, todėl numatoma už birželio ir liepos mėnesius skaičiuoti po 25cnt/m2 tikslinę rinkliavą galutiniam atsiskaitymui už darbus.

Stogas. Gegužės mėnesį tvarkėme stogus, nes gyventojai skundėsi jog jiems teka vanduo į butus. Tvarkėme 306-o namo stogą ties 2-a laiptine į kiemo pusę ir 306A namo išlūžusius sniego gaudytuvus tarp 3A ir 4A laiptinių. Taip pat toje vietoje užtraukėme vieliniu tinklu kelis bandomuosius ventiliacinius kaminus, kad paukščiai nesuktų lizdų ventiliacinėse šachtose. Planuose yra apsaugoti ir daugiau 306A namo ventiliacinių kaminų, kuriuos ypač pamėgo paukščiai. Bendra darbų kaina siekė 2000Lt. Tik jau gavę sąskaitas, atsiliepė dar du viršutinių aukštų gyventojai, kuriems taip pat stogas leidžia vandenį. Taigi, meistrus teks kviesti pakartotinai. Darbų kaina bus kiek didesnė, apie 3000Lt.

Privati įranga ant stogo. Atskirai norime paminėti įvairios įrangos ant stogo montavimą. Prašome susisiekti su valdyba tuos gyventojus, kurie turi susimontavę ant stogo kažkokią privačią įrangą: TV antenas, kondicionierius, židinių kaminus ir pan.. Turime tikslą suregistruoti visą gyventojų privačią įrangą ir nustatyti atsakomybės ribas. Nes dabar susiklostė tokia situacija, kada bet kas, kaip nori, be jokios atsakomybės lipa ant stogo, susimontuoja įrangą, vėliau ją išmontuoja ir palieka skyles, arba tiesiog palieka nusenusią įrangą ant stogo ir išsikrausto. Arba atsitinka tokie „nuotykiai“, kai mėgėjiškai sumontuojamas gal 20kg sveriantis židinio kaminas, kuris laimei, nenukrito žemyn kam nors ant galvos. (žr. nuotraukas) Todėl norėdami ką nors susimontuoti ant namo stogo, kviečiame gyventojus pirma susisiekti su namo administratoriumi, t.y. su bendrijos valdyba.

P1110709P1110710P1110711Photo0144

Kiti remontai. Gegužės mėnesį tvarkėme nutrupėjusius kotedžų balkonus. Darbų kaina apie 1700Lt. Taip pat pagal planą numatyta šią vasarą sutvarkyti 306-o namo 1-3 laiptinių vidinio kiemo balkonų plokštes. Numatomų darbų ir pastolių montavimo kaina apie 7000Lt. Jei spėsime laike ir turėsime pinigų, pasistegsime dar šiais metais perdažyti 306-o namo laiptinių duris. Nuotraukas galite pasižiūrėti bendrijos svetainės fotogalerijoje.

Žaidimų aikštelė. Vaikų žaidimų aikštelėje atnaujinome sutrūnijusią smėlio dėžę, namelio nučiuožimą, futbolo aikštelėje pastatėme vartus. Darbų kaina 999Lt. Tikimės vartai sumažins įtampą tarp ūgtelėjusių „futbolistų“ ir mažesnių vaikų mamų. O mažų vaikų mamų norime paprašyti nebevesti vaikų pasysioti į vidiniame kieme esantį užkampį. Ten ne tualetas. Šlapimo tvaikas kyla į šalia esančias gyventojų terasas. Nepaverskime vidinio kiemo išviete.

Garažų vartai. Atlikta techninė profilaktika 306A namo garažų vartams. Jų automatika sureguliuota užsidaryti savaime po 15-20 sekundžių (taip, kaip ir visų kitų vartų). Tikimės tai padės taupyti šilumą žiemą, sutaupysime ir bendro naudojimo elektrą, kuri stipriai eikvojama žiemą pašildant rūsyje esančius vandentiekio vamzdžius, tikimės, kad tai apmažins galimybes ilgapirščiams prasmukti pro vartus bei užkirs kelią vaikų žaidimams garaže. Tikimės, kad sutaupys ir pirmų aukštų gyventojai už šildymą, mokėdami mažiau už dujas, kai žiemą rūsyje bus aukštesnė temperatūra. 306-o namo šiauriniai vartai buvo apgadinti vienam iš gyventojų netyčia atsitrenkus automobiliu į vartus. Vartų remonto išlaidas padengs vairuotojo civilinės atsakomybės draudimo bendrovė.

Kreipiamės į visus bendrijos garažų savininkus. Išvažiuodami išjunkite po savęs garažo rūsio apšvietimą, o išvažiavę pro vartus, įsitikinkite, kad jie užsidarė. Garažuose labai dažnos vagystės – neįsileikime vagių bent jau patys.

Garažų elektra. Artimiausiu metu 306A namo garažų rūsyje, siekiant pagerinti apšvietimą ir taupyti el. energiją, bus atliekami apšvietimo optimizavimo darbai – pajungti ekonomiški, efektyvūs, pastoviai budintys dienos šviesos šviestuvai, o nusileidimuose į rūsį bus sumotuoti ryškiau šviečiantys šviestuvai.

Garažų savininkams norime priminti, kad šiuo metu garažų apšvietimas yra galingesnis nei viso namo laiptinių apšvietimas kartu sudėjus, o ypač 306-ame name, kurio garaže įrengta tris kartus galingesnis apšvietimas nei laiptinėse. Todėl rūsio apšvietimo optimizavimas, ar tiesiog šviesos išjungimas gali ženkliai padėti taupyti bendrąją el. energiją. Juolab, kad už rūsio apšvietimą taip pat moka ir garažų neturintys gyventojai. Taupykime vieni kitų pinigus!

Laiptinių sienų valymas. Buvo išplautos laiptinių sienos. Matėte kokios jos buvo kažkada, matėte į ką pavirto gyventojų dėka ir matote kokios jos galėtų būti jei truputėlį jas tausoti. Nemenkai prie sienų terliojimo prisideda ir vaikai. Pasikalbėkite su savo vaikais, paaiškinkite jiems, kad laiptinė yra tokia pat brangi nuosavybė, kaip ir nuosavo buto sienos, ant kurių neleidžiama piešti. Laiptinės sienos plaunamos ne už dyką - už pinigus  Maži vaikai jau turi pakankamai intelekto, kad suprasti tokius dalykus. Na, o lyginant 13 bendrijos laiptinių, galime pasakyti, kad kokios 3-4 laiptinės yra švariausios, 3-4 yra pačios murziniausios. Kodėl taip? Švariose laiptinėse gyventojai rūpinasi savo bendrąja gyvenamąja erdve, o kitose priešingai - kaimynas šiukšles išstato į laiptinę kitiems uostyti, nes pačiam savo bute smirda, kitas pašto turinį numeta, nes sunku iki buto užnešti, trečias iš pykčio nusispjauna dėl ankstesnių dviejų apsileidimo, ketvirtas saulėgrąžų prigliaudo, nes labai alkanas, o iki buto dar nespėjo ateiti, penktam apskritai viskas „dzin“. Rezultatas – laiptinė kaip name landynėje. Gerb. kaimynai, laiptinė – tai mūsų namo vizitinė kortelė, tad nebūkime tokie abejingi netvarkai.

Planai kitiems metams. Pabaigę šių metų suplanuotus darbus, per žiemą papildomai rinksime nedideles, apie 10cnt/m2 tikslines rinkliavas: 306A namui - tarp 2A ir 3A laiptinių, virš garažo vartų, sutrūkinėjusios sienos remontui. 306-am namui – laiptinių durų remontui. Taip pat turime planų pabaigti pilnai garažų rūsių apšvietimo optimizavimą, vidiniame kieme atstatyti žalią veją, pastatyti porą suoliukų.

 

* * *

Tai tiek šiai dienai naujienų. Tikėkimės vasara mus dar palepins saule ir šiluma.

 

Pagarbiai Bendrijos valdyba

 

PrisijungtiPirminės registracijos metu atidžiai perskaitykite registracijos taisykles.